Karnice 46
96-330 Puszcza Mariańska
tel. 695 44 25 64
www.uroczysko.wikidot.com

Uroczysko Kępa
mazowieckie

Pewien cudzoziemiec miał powiedzieć, że w tym miejscu kończy się świat. Trudno dać wiarę tym słowom, patrząc na mapę – Uroczysko Kępa położone jest około 50 km na południowy zachód od Warszawy, zatem w centrum kraju. Wszystko staje się jasne po dotarciu do celu. Po drodze powoli znikają znamiona wszelkiej cywilizacji.

Tylko zimą można dostrzec z daleka dom. W ciepłych porach roku nie sposób zauważyć go pośród drzew. Przekraczając próg Uroczyska, wkracza się do innej rzeczywistości. Światło sączące się przez liście jest miękkie, tworzy przyjemną poświatę i nadaje temu miejscu wyjątkowy charakter. Ogromny piec kaflowy przywodzi na myśl ciepło domowego ogniska, a wygodne kanapy aż proszą się o spędzenie na nich wieczoru z książką. Żeby w pełni docenić czar obiektu, wystarczy przystanąć i wsłuchać się we wszechobecną ciszę.

Przez wiele lat to miejsce było domem Uli i Sławka. Z czasem, kiedy właściciele przenieśli się jeszcze głębiej w las, otworzyło swoje podwoje dla gości. U góry znajdują się kameralne sypialnie, natomiast na dole urządzono pokój wynajmowany przyjeżdżającym z pupilami. W pełni wyposażona kuchnia zapewnia całkowitą niezależność podczas wypoczynku.

Uroczysko Kępa wtapia się w otoczenie do tego stopnia, że sprawia wrażenie niemal naturalnego elementu krajobrazu. Niepodzielne rządy sprawuje tu przyroda. Zieleń jest wszechobecna i potęguje wrażenie odcięcia od świata. Rzecz jasna nie takiego zupełnego – jest tu internet i zasięg telefoniczny. Mimo to można nabrać dystansu do codziennych spraw i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info