Sanatoryjna 12, 57-514 Międzygórze 
www.villaklara.pl

Villa Titina
dolnośląskie

Wille „Titina”, „Klara” i „Pepita” są położone w pięknym, malowniczym zakątku Międzygórza. Ukryte przed światem zapewniają spokój i ciszę. Sama podróż urokliwymi drogami prowadzącymi z Bystrzycy Kłodzkiej to już niezwykłe przeżycie. Na trasie znajduje się wyjątkowy i często odwiedzany rezerwat Wodospad Wilczki – miejsce znane, lubiane, a jednak takie zaciszne.

Zamieszkałem w Villa Titina, w przestronnym i jasnym apartamencie na pierwszym piętrze. Z mojego okna rozpościerał się cudowny widok na zieloną okolicę i drugi budynek kompleksu. Długo nie zapomnę świeżości powietrza, którą czułem, kiedy rano otworzyłem wielkie okno. Bez problemu zrozumiałem, dlaczego właśnie to miejsce przed laty wybrała do zamieszkania rodzina Ohl von Adlerskron. Wybudowaną około 1912 roku willę Ohlen widziałem między drzewami. Dzieje rodu są imponujące, choć dziś po latach świetności tego domostwa pozostał tylko tak niepozorny ślad.

Czuje się tu szacunek do unoszącej się w powietrzu historii. Domy wyglądają trochę jak z alpejskich wiosek, od lat idealnie wkomponowują się w okolicę. Również ich wnętrza przypominają o przeszłości. Wystrój, mimo że utrzymany całkowicie w stylu minionej epoki, nie traci na atrakcyjności i to właśnie zachowanie tego klimatu sprawia, że czułem się tam tak doskonale. Po prostu wszystko do siebie pasuje!

Polecam to miejsce osobom lubiącym ciszę i spokój oraz nieograniczoną ilość świeżego górskiego powietrza!

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info