Zamkowa 23
34-143 Lanckorona
tel. 662824785
WWW

Willa Bajka
małopolskie

Wydaje się, że kiedy w 1926 roku generał Edward Schubert spojrzał z tarasu nowo wybudowanej willi na roztaczający się przed nim widok, nie mógł nazwać jej inaczej niż właśnie Bajka. Trudno to dokładnie wyjaśnić, ale to słowo pasuje tu idealnie. To miejsce działa na wyobraźnię.

Jola i Artur wiedzieli, że ten najwyżej położony zakątek Lanckorony będzie ich miejscem na ziemi już, kiedy pierwszy raz tu trafili. Zmęczeni życiem w mieście zapragnęli czegoś innego. Okazało się, że dom, który pierwotnie miał być ich przystanią, z powodzeniem pomieści także gości. A chętnych do odwiedzenia Bajki nie brakuje. W górnej części pięknie wyremontowanej i urządzonej ze smakiem willi znajdują się trzy kameralne pokoje dla sześciu osób. We wspólnej przestrzeni wypoczynkowej jest sporo miejsca do relaksu przy kawie. Jeśli aura temu sprzyja, nie ma lepszego miejsca do spędzania wolnych chwil niż taras z widokiem na miasteczko i całą okolicę.

W Bajce czuje się spokój i harmonię. Cała okolica sprzyja niespiesznemu kontemplowaniu natury i odpoczynkowi. Warto wiedzieć, że willa jest też w części pracownią i galerią prac Artura, który jest niezwykłym artystą. Myślę, że pobyt w Lancokoronie bez rozmów o sztuce, oglądania jego obrazów i prac malarskich byłby dużą stratą. Sztuka jest bardzo mocno związana z tym miejscem. Okazało się, że to właśnie rozmów o niej brakowało mi w Lanckoronie. Wspominając o galerii, mam na myśli obrazy, które wiszą w pokojach i wspólnych przestrzeniach części gościnnej. Od samego początku wyczułem niezwykłą atmosferę tego miejsca, a kiedy Artur zaprosił mnie do swojej pracowni, wiedziałem, że zostanę na dłużej.

Willa Bajka to ważne miejsce na mapie Małopolski. Ma niezwykłą aurę. Potwierdzają to różne znaki. 19 stycznia to wspólna data urodzin generała Schuberta i Artura. Dzielą ich 102 lata, ale łączy bardzo wiele – m.in. miłość do Bajki. Kiedy patrzy się dzisiaj na Jolę i Artura, trudno nie dostrzec, że udało im się odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Żyją w swojej Bajce.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info