Borek 56, 26-920 Gniewoszów
tel. 798 83 75 77
www.winnicawieczorkow.pl

Winnica Wieczorków
mazowieckie

Winnicę Wieczorków odnalazłem w Smakach Mazowsza. Spodobało mi się położenie, dlatego z zaciekawieniem umówiłem się na odwiedziny. Zastanawiało mnie, co takiego ciekawego można zobaczyć zimą w winnicy? Okazało się, że poza butelkami niewiele, za to miałem okazję poznać duszę tego miejsca, czyli pana Pawła – prawdziwą skarbnicę wiedzy o winach.

Usiedliśmy w małej sali degustacyjnej, tuż przy kominku. Obok nas leżakowały wypełnione winem butelki. W tej leniwej atmosferze zapytałem pana Pawła o początki, pasję i tradycję.

Historia tego miejsca rozpoczęła się w 2005 roku. Początkowo było to wyłącznie hobby – zaledwie 100 krzewów winorośli. Tradycję robienia win owocowych pan Paweł wyniósł z domu, a późniejsza praca u importera trunków pozwoliła mu doskonale poznać rynek, aż postanowił spróbować sił we własnej winnicy. Dziś posiada prawie 5000 krzewów, a pasja przerodziła się w sposób na życie. Paweł łączy pracę w winnicy z edukacją innych – dzieli się swoją wiedzą na temat zakładania winnicy, zakupu sadzonek czy ciekawostek na temat wina. Po naszej krótkiej rozmowie, którą dodatkowo wzbogaciłem odpowiednią lekturą, dziś wreszcie rozumiem, co producenci chcą przekazać za pomocą etykiety.

Winnicę Wieczorków można odwiedzić przejazdem, kupić doskonałe wino albo umówić się na degustację. Warto wcześniej nakłonić pana Pawła na spotkanie, bo bez jego opowieści to nie będzie to samo! Z pewnością dla każdego przygotuje wyjątkową ofertę.

W ciągu roku jego wina znajdziecie m.in. w Kazimierzu Dolnym (Piekarnia Sarzyński i Pensjonat Kazimierski), w Warszawie (Galeria Mokotów i Winnice Południa), ale również podczas Święta Wina w Janowcu i na wielu innych imprezach regionalnych związanych z tym trunkiem.

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info