Nowiny 2, 96-321 Żabia Wola
tel. 22 211 85 85
www.zagroda.ojrzanow.com

Zagroda Ojrzanów
mazowieckie

Kiedy wyjeżdżałem z Warszawy, a nawigacja uparcie obwieszczała, że za 15 minut dotrę do celu, byłem nastawiony nieco sceptycznie. Jednak gdy zjechałem z trasy szybkiego ruchu, z każdym kilometrem czułem, że zbliżam się do odpowiedniego miejsca. Zagroda Ojrzanów, położona niespełna 30 km od stolicy, to wyjątkowe gospodarstwo agroturystyczne. Na ich stronie internetowej przeczytałem: „Brama zawsze otwarta”. Musiałem to koniecznie sprawdzić!

Ujrzałem przepiękny dom na pagórku i gospodarstwo niczym ze starych filmów. Swoje zwiedzanie rozpocząłem od spaceru nad zamarzniętymi o tej porze roku stawami. Stanąłem przy saunie na wodzie, rozejrzałem się dookoła, z gardła wyrwało mi się: „o tak, to mi pasuje”. Tuż obok stała klimatyczna chatka rybaka, a w oddali już ogromna drewniana chata. Drzewo to najważniejszy motyw w zagrodzie, nawet szklana sala spotkań i ćwiczeń została wkomponowana w całość tak, by pasowała do stuletniego domu. Wnętrza są urozmaicone detalami – starymi obrazami, dawnymi piecami, bibelotami na szafkach. Drewniane budynki zostały przeniesione z różnych miejsc Polski i tym samym ocalone przed zniszczeniem. W Zagrodzie Ojrzanów dostały nowe życie.

Jak na prawdziwą zagrodę przystało, kuchnia jest tu wyśmienita. Bazuje na własnych przepisach i produktach. Resztę właściciele kupują u okolicznych rolników. Podczas naszej rozmowy zajadałem się świeżym chlebem i cudowną pastą z pokrzywy – pysznie i oryginalnie. Ponoć wielu stałych gości jeszcze przed przyjazdem dopytuje o dostępność swoich ulubionych smakołyków, do których zaliczają się kwas buraczany i kiełbasa z dzika.

Ta lokalizacja czekała na pana Wojciecha. Wymarzył sobie tutaj ciche, spokojne miejsce na emeryturę. Na szczęście postanowił dzielić się tą oazą z innymi!

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info