Zielenica 18, 76-142 Zielenica
tel. 607 03 79 92
www.zielenica.com
www.facebook.com

Zielenica – niebo do wynajęcia
zachodniopomorskie

Siedem metrów nad ziemią. W szumie liści. Na wysokości, na której królują ptaki i wiatr. Czy można tu zamieszkać? W Zielenicy tak! Wystarczy rozgościć się w Domku Orle Gniazdo. Przeżyjesz tu niezwykłą przygodę w otoczeniu przepięknych lasów, tryskających w pobliżu źródeł wody i wszechobecnej ciszy. Domki wybudowano w cichym zakątku nad stawami. W Zielenicy mieszka około 70 osób. Wioska jeszcze dobrze się nie zaczyna, a już się kończy.

Do Domku Sędziego dotarłem późnym październikowym popołudniem. Auto zaparkowałem pod domkiem i wszedłem na górę, żeby delektować się krajobrazem. Mój prywatny raj – widok na staw, las i zachodzące słońce. Czy można chcieć więcej?

Podziwiałem widoki, a w międzyczasie rozpaliłem w kominku i wstawiłem wodę na herbatę. Przy muzyce palonego drewna rozgościłem się z książką na kanapie. Wnętrze chatki wypełnił zapach mięty. Wsłuchałem się w ciszę i po prostu zasnąłem…

Jak powstało to miejsce? Pani Magda wraz z mężem chciała kupić kawałek ziemi, najlepiej nad morzem. Kiedy jednak po obejrzeniu kilkunastu działek dotarli na koniec dnia do Zielenicy, nie mogli już wybrać żadnej innej. W przeszłości znajdowały się tu stawy hodowlane. Oni jednak zobaczyli w tym miejscu zupełnie inny potencjał – można tu odpocząć, bo nic tu nie ma. Nie? Przepraszam! Są niekończące się malownicze leśne ścieżki, wspaniałe wzgórza, aleje drzew, 3 źródła wody mineralnej i nieograniczona ilość świeżego powietrza. To jest prawdziwe miejsce SLOW! Raj dla biegaczy, rowerzystów i moli książkowych! Tu spędzisz czas, korzystając głównie z tego, co oferuje przyroda. Oczywiście w bliższej lub dalszej okolicy znajdują się inne atrakcje, ale jakże blado wypadają one przy leżaku na tarasie! Pytałem o gości, którzy tu zaglądają. Wielu z nich wybiera się nad Bałtyk. To niespełna 35 km, czyli około 40 min jazdy z Zielenicy. Wracają jednak szybko i już następnego dnia w ciszy leczą rany. Stąd naprawdę nie chce się wyjeżdżać. W najbliższej okolicy jest tak pięknie, że chce się tu po prostu być, a przy okazji można zostać odkrywcą nowych szlaków i nieznanych dróg.

Spędziłem w Zielenicy wspaniały czas. Odpocząłem i budziłem się wraz ze wschodzącym słońcem. Nie zapomnę pierwszych promieni słońca, które zobaczyłem, gdy stałem na tarasie. W klapkach (mimo rosy) pobiegłem zrobić zdjęcie. Polecam Zielenicę miłośnikom ciszy i wszelkiej aktywności. Macie tu wszystko w pakiecie – niebo do wynajęcia. Dosłownie!

Skontaktuj się z właścicielem

Wiadomość z portalu Slow Road została wysłana

Dziękujemy

Skontaktuj się z właścicielem

Dostępne po zalogowaniu

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info