5 KM
1 DZIEŃ

W miejskiej dżungli
łódzkie

 • hotele i SPA
 • restauracje i zajazdy
 • miejsca historyczne
 • miejsca kultury
 • miejsca przyjazne dzieciom
 • miejsca przyjazne zwierzętom
 • spacerowo
 • całą rodziną
 • oryginalne wnętrza
 • regionalne specjały
 • nietypowy nocleg
 • zabytkowy charakter
 • urokliwe miasteczka
Legenda
 • Noclegi Noclegi
 • Ciekawe miejsca Ciekawe miejsca
 • Kulinaria Kulinaria

Przygodę w Łodzi proponujemy rozpocząć na OFF Piotrowska. Znajdziecie tutaj, niemal w centrum miasta, wygodny płatny parking. Możecie też zostawić samochód przy ul. Nawrot 3. Dalej do dyspozycji pozostają rower, własne nogi lub komunikacja miejska – łódzkie tramwaje mają wyjątkowy klimat!

Na początek zwiedzania – spotkanie ze sztuką ulicy. Michał Bieżyński, dyrektor artystyczny fundacji Urban Forms, zabrał nas na wycieczkę szlakiem łódzkich murali. Dzięki jego pasji łódzkie budynki zdobi malarstwo wielkoformatowe, które podziwialiśmy blisko 2 godziny. Przy okazji opowiedział nam, jak powstawały najciekawsze murale i jak prężnie rozwija się street art w Łodzi.

Gdy Michał zostawił nas na Placu Wolności, udaliśmy się na Piotrkowską 3, by obejrzeć niesamowity Pasaż Róży wyklejony tysiącem małych lusterek.

Piotrowską można spacerować pieszo, ale świetnym pomysłem jest wypożyczenie roweru miejskiego z jednej z wielu stacji. To rozwiązanie pozwoli wam przemieszczać się szybko, przy czym nie odbierze przyjemności podziwiania rozmaitości zebranych na najdłuższej handlowej ulicy w Polsce. Znajdziecie tam niemal wszystko – banki, apteki, kebaby, ekskluzywne restauracje, sieciowe fast foody, a także miejsca nieoczywiste jak Surindustrialle pod numerem 118. Ta ulica jest jak żywy organizm – ciągle się zmienia i rozwija!

Jeśli wybraliście rower, warto zjechać w bok, by zobaczyć nowy budynek dworca Łódź Fabryczna, który wygląda bardzo ciekawie. Tuż obok znajduje się centrum edukacyjne EC1. Będąc w Łodzi, nie mogliśmy pominąć Muzeum Kinematografii, więc ruszyliśmy w okolice słynnej łódzkiej szkoły filmowej.

Po dniu pełnym wrażeń czekała na nas kolacja w Spółdzielni, bardzo klimatycznej restauracji w OFF Piotrkowska. Burgery smakowały wyśmienicie, a na zewnątrz zachwyciły nas tysiące kolorowych lampek, które co dzień ożywiają ten postindustrialny świat.

 

NOCLEGI

W Starym Kinie  – hostel położony w oficynie, z wejściem od Piotrkowskiej, to miejsce, gdzie z pewnością poczujesz klimat tej barwnej ulicy! Każdy pokój ozdobiono detalami nawiązującymi do jakiegoś klasyka polskiej lub światowej kinematografii. Choć tak blisko stąd do centrum, jest tu spokojnie. Tutaj od 1899 roku mieściło się pierwsze kino w Polsce, więc trudno o bardziej klimatyczny nocleg w Łodzi.  Pyszne śniadanie i przemiła obsługa!

Loft Aparts  – te apartamenty z pewnością docenią wszyscy miłośnicy dużych przestrzeni. W pełni wyposażone mieszkanie idealnie sprawdzi się podczas rodzinnego wyjazdu albo wypadu ze znajomymi. Odkryjecie tu sporo śladów przeszłości, które zdradzają dawne losy budynku. Mieściła się tutaj w XIX wieku przędzalna Karola Scheiblera. Okolica jest niezwykle zadbana. Wieczorem przyjemnie jest pospacerować nad stawem, a rano, z kawą w ręku, wsłuchać się w odgłosy budzącego się do życia miasta.

GDZIE ZJEŚĆ

Spółdzielnia – niesamowite miejsce, które stworzyli fantastyczni ludzie. Wszystko ogromnie nam się podobało – od muzyki, przez obsługę, po najlepsze burgery, jakie jedliśmy w ostatnich latach. Naprawdę warto!

Doki gastrobar – ciekawa budowla na progu OFF Piotrkowskiej. Oryginalny pomysł, wystrój i odważne, sezonowe menu. Panuje tu luźna atmosfera, więc wpaść można i na piwo, i na smaczną kolację. Widok z górnego tarasu robi wrażenie!

Ponadto na ul. Piotrkowskiej i w jej okolicach znajdziecie mnóstwo dobrych knajp, pubów, restauracji czy food trucków – my jeszcze nigdy nie wróciliśmy z Łodzi głodni!

Zapisz się do newslettera

Dla gospodarzy

Dla gości

Zostałeś zapisany na newsletter Slow Road

Dziękujemy, będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych, pięknych miejscach.

Info